Sıkça Sorulan Sorular

gulenleraltin.com güvenilir mi?

Gülenler firması 1985 yılında kurulmuş Gaziantep’te perakende kuyumculuk yapan bir firma iken, 2016 yılında internetten de gulenleraltin.com sitesi üzerinden satışa başlamıştır. Gulenleraltin.com sitesiyle birlikte Trendyol üzerinden de satış yapmaktadır. Gulenleraltin.com sadece internetten satış yapan bir kuruluş olmayıp, Gaziantep’te Mütercim Asım caddesinde 2 mağazası, Batıkent İbrahimlide 1 fiziki kuyumcu mağazaları da bulunmaktadır.  Altın takı gibi kıymetli bir malı internet üzerinden satarken müşteri memnuniyet oranı %99 üzerinde olup güvenirliği ve dürüstlüğüyle herkesin takdirini kazanmıştır.

Gulenleraltin.com altın takı satışlarında "üretimden kaynaklı %+-5 gramaj farklılığı olabilir şeklinde ürün açıklamalarında yazılan ve müşterinin aleyhine olan durumun aksine hak geçmemesi için "üretimden kaynaklı gramaj eksikliklerinin bedelini ürünle birlikte müşteriye iade etme prensibini" kuyumculuk sektöründe öncülüğünü yapmıştır.

Gulenleraltin.com üzerinden alınan tüm ürünlerde gramaj bedelinin eksik olması durumunda aradaki fark iade edilmektedir.

Ürünleriniz gerçek altın mı?  

Gülenler Altın sitesinde tüm ürünler %100 gerçek altındır. Gaziantep Kuyumcular Odası Derneğine kayıtlıdır.  Tüm ürünlerimiz faturalı ve sertifikalı gönderilmektedir. Ayrıca almış olduğunuz altın takıda ayar ve damga bilgisi bulunmaktadır.

Beğendiğim ürünün mağazalarınızdan görerek alabilir miyim?

Gülenler Altın mağazalarından ürünleri görüp, gulenleraltin.com sitemizdeki fiyatlardan satın alabilirsiniz. Gelmeden önce beğendiğiniz ürünün stok kontrolünü yaptırarak hangi mağazada olduğunu öğrenmeyi unutmayın.

Pazar yerlerinde fiyatlar neden farklı?

Trendyol gibi pazar yerleri bizlerden sattığı bedel üzerinden komisyon kesintileri yapmaktadır. Bu kesintilerden dolayı farklı platformlarda ürün fiyatlarında farklılıklar olabilmektedir. gulenleraltin.com sitesinde fiyatların üzerine Pazar yerlerinin komisyon oranları eklenerek ürünler bu platformlarda satışa sunulmaktadır.

Satın aldığım ürün yerine başka bir ürün gelir mi?

Sitemizden aldığınız ürünlerin görselleri bire bir size gelecek ürünlerin fotoğraflarıdır. gulenleraltin.com müşterinin doğru bilgilendirilmesi ve yanılmaları en aza indirmek amacıyla ürün çekimlerini kendi stüdyolarında yapmakta, her ürüne birden fazla fotoğraf koymaktadır. Ürünün stoğunun bitmiş olması veya yeniden üretilmesiyle alakalı problem durumlarında müşteri hizmetleri sizlerle iletişime geçerek sizlere satın aldığınız ürüne yakın modellerin bilgisini vererek, istemeniz halinde farklı ürün göndermektedir. Kabul etmemeniz durumunda siparişiniz iptal edilerek ödemeniz sizlere iade edilmektedir.

 İndirim oranları gerçek indirimler midir?

İndirimler emsal takıların piyasadaki fiyatlarına göre yapılan indirimleri göstermektedir. İndirim oranlarımız %10 ile 50 arasında değişmektedir. Altın takılarda işçilik olduğu için ve bu işçilik izafi ve değişken olduğu için çok farklı fiyatlandırmalar olabilmektedir. Sitemizde gerçek indirimler sunulmaktadır.

 Kargoda siparişimin başına bir şey gelirse?

Kargolar sizlere teslim edilene kadar firmamızın sorumluluğundadır. Kargonun kaybolması vb. durumlarda ürünün yenisi sizlere ücretsiz olarak yollanmaktadır. Alıcı ve alıcının gösterdiği adreste kargo tesliminde alınan paketin açılmış, yırtık ve hasar görmemiş olması önemlidir.

 Altın takılar iade edilebiliyor mu?

Tüketici yasasının altını düzenleyen istisna maddesinde altın ve türevlerinin iade hakkı satıcıya tanınmıştır. Altın satıcısı iade almama hakkına sahiptir. Altın takıların ürettirilmesi, ürünlerin hazırlanması, güvenli bir şekilde sizlere ulaştırılması ciddi bir emek sonucu olmaktadır. 

Müşterimiz haklı olarak gerçekten bazen ürünü beğenmeyebilmekte veya görselde durduğu gibi yakışmamakta olması durumunda koşulsuz olarak tüm ürünlerimizi değiştirme ve iadesi konusunda sınırsız destek vermekteyiz.

Firmamız tarafından 22 ayar altın takılar, ürün üzerindeki kullanım barkodu çıkarılmış ürünler, kişiye özel veya kişiselleştirilmiş ürünler iade alınmamaktadır.

Aldığım altın takının ölçüleri olmazsa?

Satın almış olduğunuz altın takının boyunun olmaması durumunda müşteri hizmetleriyle irtibata geçerek ürünün boy revizesini isteyebilir veya ürünü değişim talebinde bulunabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR