İade - Değişim

Altın Takıda Değişim

Satın aldığınız altın takıyı teslim aldıktan sonra beğenmemeniz veya boyunun olmaması durumunda ürünü herhangi bir gramaj ve işçilik kaybı olmadan değiştirme talebinde bulunabilirsiniz. Değiştirmek istediğiniz ürünü bize yollamadan önce iletişim bölümümüzde yer alan telefon numarasını veya [email protected] mail adresini kullanarak mutlaka bizimle irtibata geçmeniz gerekmektedir.

Değişim talebinizi firmamıza bildirmeniz gerekmektedir. Değişim talep edilen ürünün kullanılmamış olması gerekmektedir. Uzmanlarımız tarafından değişime gönderilen altın takının kullanılmış olduğu kanaatine ulaşılırsa, altın takınız değiştirilmeden geri sizlere yollanır.

Altın takı değişimleri altın takılarla olabilmektedir. Çeyrek altın, yarım altın, tam altın, cumhuriyet altını ve külçe altınla değişim yapılmamaktadır.

Altın takıda işçilik kusuru bulunması durumunda isterseniz almış olduğunuz ürünün yenisiyle değiştirebilir veya farklı bir üründe yerine isteyebilirsiniz. İşçilik kusuru dolayısıyla değişimlerde kargo gönderim ücretleri firmamız tarafından karşılanacaktır.

Altın takı değişimi uzun bir zaman sonra yapılacaksa müşteri hizmetlerimize bilgi verilmesi ve bu arada ürünün kullanılmaması gerekmektedir.

Kişiye özel üretilen altın takılarda değişim yapılamamaktadır.

Gulenleraltin.com iade süreçlerini Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğine uygun olarak yürütmektedir.

Cayma (iade) hakkı aşağıdaki hallerde kullanılamaz:

* Fiyatı borsa veya teşkilatlanmamış diğer piyasalarda belirlenen mallara ilişkin sözleşmeler.

-Altın fiyatları dünya borsalarındaki fiyatlara göre sürekli değişime uğramakta ve güncellenmektedir.

--Fiyatlardaki sürekli değişmelerden dolayı sizlerin ve bizlerin mağduriyet yaşamaması sebebiyle 22 ayar bilezik ve türevleri ve yatırımlık kategorisindeki ürünlerde iptal ve iade yapılamamaktadır.

**Kişiye özel ve kişiselleştirilmiş altın takılarda iade olmamaktadır.

-İsim yazılmış künyeler, standart boy dışında yapılmış yüzükler, boyutu küçültülmüş veya büyütülmüş takılar vb.

***Kullanılmış altın takılar iade alınmamaktadır.

- Ürün teslim alındıktan sonra 24 saat içerisinde kargoya verilmeyen ürünler iade alınmamaktadır

Firmamıza gelen iade taleplerinin büyük kısmı altın takının kendisinden kaynaklı problemlerden çok, müşterilerimizin altın takıyı götürüp kuyumculara sorması sonrası oluşan süreçlerdir. Müşterilerimiz aldıkları altın takıyı kontrol ettirmek için kuyumcuya götürdüklerinde internetten aldığını söyleyince kuyumcu esnafları malı kötülemekte, çok pahalı alındığını söylemekte ve müşterileri olumsuz etkilemektedirler. Ürünü kontrol ettirmek için kuyumcuya götürdüğünüzde önce emsali bir ürünün fiyatını sorarak kıyaslama yapabilirsiniz.

Sitemizde satılan tüm ürünler en uygun fiyat garantili olarak satılmaktadır.

Firmamız, siz değerli müşterilerimize ürünlerimizi yollamadan önce detaylı olarak ürünü incelemekte ve azami gayreti sarf ederek size işçilik hatalı mal yollamamaya çalışmaktadır.

Satın aldığınız altın takıda işçilik kusuru çıkması durumunda ürün tarafımızdan yenisiyle değiştirilmektedir. İşçilik kusurlu ürünlerin değişim kargo ücretleri tarafımızdan karşılanmaktadır.

Sitemizde yer alan tüm altın takılar işçilik olarak 3 yıl, altın ayarı bakımından ise sınırsız garantilidir.

Altın takının kullanım kılavuzunda yer alan hususlara aykırı kullanılmasından kaynaklanan arızalar garanti kapsamı dışındadır.

İade ve değişimlerde kargo ücretleri müşteri tarafından karşılanmaktadır.

Kredi kartıyla taksitli olarak yapılan işlemlerde, paranın iadesini bankalar çekilen taksit sayısına bölerek aylık ödeme şeklinde yapmaktadırlar. Örneğin 3 taksitle 9000 TL çekilmişse 3 ayda 3000  Tl olarak ödemektedir. 

İptal ve iade işlemlerinde ödemenin tekrar karta yapılması bankaların süreçlerine göre 2 ile 10 gün arasında kredi kartlarına yansımaktadır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR